سلامی دوباره - امید به زندگیهمیشه رفتن رسیدن نیست. ولی برای رسیدن باید رفت. در بنبست، راه آسمانی باز است. پرواز بیاموزیم....سلامی دوباره چهارشنبه ۱۳ تیر ،۱۳۸٦۱٠:۱٩ ‎ب.ظ

 

سلام سلام سلام به همه دوستان عزیز و با معرفتم. سلام به افشین عزیز و همسرش جسی و همچنین دوست خوبم آقای حسامی که تو این مدت وبلاگ منا تنها نذاشتن و مدام سر زدن .

دلم برای همتون تنگ شده بود. خدا را شکر همه امتحاناتم را با موفقیت به پایان رسوندم.

تو این مدت که من نبودم اتفاقات زیادی افتاده که اشاره به بعضی ازاونها خالی از لطف نیست.

 

Z  اول از همه ولادت حضرت فاطمه (س) را به شما دوستان عزیزم تبریک می گمZ

 

Ð یکی از اتفاقات غم انگیزی که برای من تو این مدتی که نبودم افتاد سفر کردن یکی از بهترین اساتیدم برای ادامه تحصیل به کشور مالزی بود. می دونید  ....... تو این دو سال دانشگاهی که درس خودم فقط و فقط  دو تا از اساتیدیم بودم که، هم با تمام وجودشون برای دانشجو ها زحمت می کشیدن و هم ارتباط خیلی صمیمی با  اونا داشتن. من افتخار اینا داشتم که از ترم یک، هر ترم درسی با این دو بزرگوار داشته باشم . این دو عزیز قبل از اینکه به دانشجوهاشون اون چیزی را یاد بدن که در مقابلش حقوق می گیرن سعی کردن به ما درست زندگی کرد را یاد بدن، با اخلاق و رفتارشون سعی کردن چگونه با پروردگار خود ارتباط برقرار کردن را یاد بدن . استاد زمانی که بعد از پایان کلاسها ایران را ترک کردن و استاد دیگرم استاد حسین خانی شهریور ماه ایران را ترک می کنن برای همین هنوز نقطه امیدی دارم. آرزوم اینه که بتونم دوباره استاد زمانی را ببینم. به امید آن روز.Ð

 

 راستی در گذشت بانوی آواز ایران مهستی را به همه ملت ایران تسلیت می گم. روحش شاد و یادش گرامی باد.   

با دو تا داستان خوشگل حرفاما به پایان می رسونم.  

 

استاد

پسر بچه نه ساله ای تصمیم گرفت جودو یاد بگیرد . پسر دست چپش را دریک حادثه از دست داده بود ولی جودو را خیلی دوست داشت به همین دلیل پدرش او را نزد استاد جودوی ژاپنی معروفی برد و از او خواست تا به پسرش تعلیم دهد  .

استاد قبول کرد . سه ماه گذشت اما پسر نمی دانست چرا استاد در این مدت فقط یک فن را به او یاد می دهد . یک روز نزد استاد رفت و با ادای احترام به او گفت: " استاد ، چرا به من فنون بیشتری یاد نمی دهید ؟"

استاد لبخندی زد و گفت : " همین یک حرکت برای تو کافی است ."

پسر متوجه جواب استاد نشد ولی باز به تمرینش ادامه داد . چند ماه بعد استاد پسر را به اولین مسابقه برد . پسر در اولین مسابقه برنده شد . پدر و مادرش که از پیروزی بسیار شاد بودند ، بشدت تشویقش می کردند.

پسر در دور دوم و سوم هم برنده شد تا به مرحله نهایی رسید . حریف او یک پسر قوی هیکل بود که همه را با یک ضربه شکست داده بود . پسر می ترسید با او روبرو شود ولی استاد به او اطمینان داد که برنده خواهد شد . مسابقه آغاز شد و حریف یک ضربه محکم به پسر زد . پسر به زمین افتاد و از درد به خود پیچید . داور دستور قطع مسابقه را داد . ولی استاد مخالفت کرد و گفت :" نه ، مسابقه باید ادامه یابد ."

پس از این دو حریف باز رو در روی هم قرار گرفتند و مبارزه آغاز شد ، در یک لحظه حریف اشتباهی کرد و پسر با قدرت او را به زمین کوبید و برنده شد!

پس از مسابقه پسر نزد استاد رفت و با تعجب پرسید : " استاد من چگونه حریف قدرتمندم را شکست دادم ؟ "

استاد با خونسردی گفت : " ضعف تو باعث پیروزی ات شد ! وقتی تو آن فن همیشگی را با قدرت روی حریف انجام دادی تنها راه مقابله با تو این بود که دست چپ  تو را بگیرد در حالی که تو دست چپ نداشتی . "    

 bbbbbbb     bbbbbbb       

چگونه باید باشیم.......  

روزي شخصي در کوچه اي مي گذشت ناگهان غلامي را ديد از اينکه چشم بر زمين دوخته خوشحال شد و قصد خريدنش را کرد

K از او پرسيد مي توانم تو را به غلامي برگزينم؟  

گفت:آري  

K گفت: نامت چيست؟

گفت: هرچه تو بگويي

K گفت:از کجا آمده اي؟  

گفت: هر کجا که تو بخواهي  

K گفت: چه کار مي کني؟
 گفت: هر چه تو بگويي

ناگهان صاحب به گريه افتاد و گفت ما نيز بايد براي صاحبمان خدا اينگونه باشيم و رو به غلام کرد و

K گفت: تو آزادي.